Smart Home. Smart life

Poczuj kontrolę

Bezpieczny dom w czasie wakacji Bezpieczny dom w czasie wakacji

Czy wylegując się na plaży zdarzyło Ci się pomyśleć o domu i całym dobytku, który w nim pozostał? Czy przechadzając się po malowniczych zakątkach, zwiedzając wyjątkowe miejsca lub będąc w trakcie wykonywania ulubionego sportu, nie zadawałeś sobie tego pytania: Czy w domu, który przecież został bez opieki, wszystko jest w porządku?

Być może jeszcze w samochodzie, tuż po ruszeniu na wymarzone i długo oczekiwane wakacje, w głowie zrodziła się myśl: „czy aby na pewno żelazko jest wyłączone?". Taka myśl potrafi „drążyć dziurę w głowie” już do końca urlopu, który miał być przecież czasem relaksu i ucieczki od wszelkich trosk.

Rozwiązaniem tych i wielu innych problemów jest dom inteligentny. Dom, który zadba o Twój święty spokój. Podstawową zaletą inteligentnego domu jest to, że przejmuje on na siebie wiele obowiązków, które dotychczas należały do lokatorów. Zatem podczas ich nieobecności, wszystko co istotne pozostaje pod kontrolą. Dom sam decyduje, kiedy należy podlać ogród, jaką temperaturę utrzymywać w pomieszczeniach, by minimalizować koszty. Gdy nieobecni lokatorowie sobie tego życzą, może symulować ich obecność po przez włączanie/wyłączanie odpowiedniego oświetlenia, podnoszenie/opuszczanie rolet, a nawet włączanie telewizji i muzyki. Z zewnątrz dom będzie sprawiał wrażenie tętniącego życiem. Wracając natomiast do pozostawionego żelazka, inteligentny dom jeszcze zanim opuścimy go na dobre, ostrzeże nas o nie zamkniętych oknach, włączonych (niepotrzebnie) urządzeniach, a nawet zwierzętach które zostały w domu.

Ponadto, z inteligentnym domem mamy ciągły kontakt. Wystarczy smartfon lub tablet by z dowolnego miejsca na ziemi oglądać obraz z kamer, sprawdzać warunki panujące w domu (temperatura, wilgotność, poziom nasłonecznienia i co tylko nas interesuje), zdalnie włączać i wyłączać urządzenia, kontrolować zużycie energii elektrycznej, wody, gazu...

Oczywiście inteligentny dom czuwa nad najważniejszymi kwestiami, więc „zaglądamy" do niego raczej z ciekawości, albo gdy pogoda akurat nie zachęca do kąpieli w morzu. Możemy w pełni spokoju powierzyć nasz dobytek opiece inteligentnego domu, który poinformuje nas, jeżeli wydarzy się coś niepokojącego. Gdy tylko czujniki wykryją dym, zalanie, intruza, czy też inne zagrożenie, dowiemy się o tym natychmiast. Poza informacją o konkretnym zdarzeniu, na tablecie bądź smartfonie możemy zobaczyć obraz z kamery znajdującej się najbliżej miejsca, które zaniepokoiło automatycznego strażnika. System zarządzający budynkiem może zasugerować rozwiązanie, jeżeli mamy do czynienia np. z mniej istotną awarią, bądź zareagować samoczynnie, jeżeli chodzi o zdarzenie krytyczne (np. zalanie - odcięcie wody).

Inteligentny dom zarządza również wideodomofonem, zatem gdy ktoś stanie przed furtką i naciśnie przycisk dzwonka, możemy zobaczyć zdjęcie tej osoby na smartfonie, bądź nawiązać z nią wideorozmowę. Nie będzie miało znaczenia, czy jesteśmy 100m, czy 10000km od własnego domu.

 

Brzmi jak science fiction? Skontaktuj się z nami, a przekonasz się, że to może być Twoja rzeczywistość. Tworzymy inteligentne domy z uwzględnieniem potrzeb i priorytetów naszych klientów. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pełnej automatyzacji w dużej rezydencji, czy prostego rozwiązania dla małego mieszkania, u nas znajdziesz to czego szukasz. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom, możemy zautomatyzować nawet zamieszkane i użytkowane budynki. Powiedz nam czego oczekujesz, a nasi specjaliści dobiorą rozwiązanie idealne dla Ciebie. Poproś o kompleksową ofertę

Zastanawiasz się ile to może kosztować? Zachęcamy do skorzystania z darmowej wyceny online.